Zatonął zabytkowy jacht w gdyńskiej marinie

Autor: UM Gdynia 2018-01-20 09:19:14
Jacht żaglowy „Knudel” zatonął w środowy wieczór, 17 stycznia w gdyńskiej marinie. Przyczyny zatonięcia nie są znane.Jacht zacumowany był w Basenie Żeglarskim w gdyńskiej marinie.

Do zatonięcia jachtu doszło w środę, w godzinach wieczornych. Jeszcze nie wiemy, co było jego przyczyną. Będzie to badane. Póki co rozłożone zostały zapory przeciw rozlewom olejo oraz ropopochodnym sunstancjom. W najbliższych godzinach jednostka wyciągana będzie z Basenu Żeglarskiego przez właściciela – informuje Sylwia Mathea-Chwalczewska, kierownik gdyńskiej mariny.

„Knudel” to 12-metrowy drewniany kecz gaflowy. Został zbudowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia w Ustce jako kuter rybacki. Na jednostkę żaglową przebudowano go 40 lat później. Właścicielem jachtu był zmarły przed dwoma laty Niemiec Hans-Peter Klages. Była to jednostka wykorzystywana do odprowadzania w ostatnią podróż zmarłych marynarzy, aby mogli spocząć wśród morskich fal.

Ostatnio można było podziwiać go podczas zlotów "Próchno i Rdza", gdzie prezentują się piękne jachty o klasycznych konstrukcjach z drewna i stali.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u