Laureaci XV edycji Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego

Autor: Łódzki UW 2018-06-17 10:56:36
Polfarmex SA z Kutna, Hart-Tech Sp. z o. o. z Łodzi, Gospodarstwo rolne Cezary Kowalski z Łodzi i Tubądzin Management Group Sp. z o. o. z Ozorkowa otrzymali tegoroczną Nagrodę Gospodarczą Wojewody Łódzkiego. Laureatem Nagrody Specjalnej zostało Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Wojtczak z Grotnik. Podczas gali na Zamku Królewskim w Łęczycy statuetki wręczali wojewoda łódzki Zbigniew Rau i p.o. burmistrza Łęczycy Monika Kilar-Błaszczyk.

To już piętnasta edycja konkursu - pierwszą odsłonę zorganizowano w 2004 roku. Po raz trzeci gala odbyła się poza Łodzią. W poprzednich latach Wojewoda gościł laureatów w Bełchatowie i Sieradzu. Sama nagroda ma charakter regionalny i honorowy, a laureaci otrzymują pamiątkową statuetkę. Jej twórcą jest prof. Kazimierz Karpiński z Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi.

Obecnie nagroda przyznawana jest w czterech kategoriach. Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

Ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu: Polfarmex SA(Kutno) Mikro i małe przedsiębiorstwo: Hart-Tech Sp. z o. o.(Łódź) Gospodarstwo rolne: Gospodarstwo rolne Cezary Kowalski(Łódź) Innowacyjność: Tubądzin Management Group Sp. z o. o.(Ozorków) Laureatem Nagrody Specjalnej Wojewody Łódzkiego na rok 2018 jest Gospodarstwo Ogrodnicze Marcin Wojtczak (Grotniki).

Oceny merytorycznej wniosków nadesłanych na Konkurs dokonuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą rektorzy uczelni państwowych, przedstawiciele mediów, organizacji gospodarczych, naukowych, kulturalnych i społecznych oraz instytucji publicznych. Przewodniczącym Kapituły Konkursu jest Andrzej Moszura, ekspert gospodarczy i wieloletni menager.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u