Od 35 lat służą mieszkańcom

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2018-06-26 19:25:37
Od 1 lipca Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Koronowie będzie dysponował dodatkowym ambulansem. To doskonała wiadomość przekazana przez Wojewodę Mikołaja Bogdanowicza, podczas dzisiejszych obchodów znamienitego jubileuszu 35-lecia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Koronowie.

W 2017 roku z mojej inicjatywy, w wyniku powstałych możliwości finansowych, został uruchomiony dodatkowy zespół ratownictwa medycznego typu „P” stacjonujący w Koronowie. Zespół ten w 2017 roku funkcjonował od 1 lipca do 30 sierpnia 2017 roku. (…) Mam do przekazania kolejną dobrą informację. W wyniku dalszych działań organizacyjno-finansowych dodatkowy ambulans sezonowy typu „P” w roku 2018 będzie funkcjonował od 1 lipca do 31 grudnia 2018 roku. W latach kolejnych sezonowy zespół ratownictwa medycznego w Koronowie będzie służył mieszkańcom od 1 maja do 30 października. Jestem przekonany, że przyczyni się to znacząco do poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Koronowo oraz powiatu bydgoskiego- mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dzisiejsza, jakże szczególna uroczystość, była też znakomitą okazją do świętowania 20-lecia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie. który kontynuował i rozwijał pracę, powstałego dokładnie 1 lipca 1983 r. Zespołu Opieki Zdrowotnej. Z radością należy podkreślić, że koronowski SPZOZ należy do jednych z najlepszych w kraju, co potwierdzają zdobywane laury i publikowane rankingi. Potwierdzają to także doświadczenia moich przedstawicieli w Radzie Społecznej zakładu. W tym miejscu pragnę podziękować panu dyrektorowi doktorowi Andrzejowi Nowakowi za ogrom pracy, jaki wkłada w rozwój opieki zdrowotnej w mieście i gminie Koronowo. Dziękuję również personelowi medycznemu, a także wszystkim pracownikom koronowskiego SPZOZ – podkreślił podczas uroczystości Wojewoda Kujawsko-Pomorski. Warto dodać, iż dr Andrzej Nowak jest dyrektorem gminnej służby zdrowia od 1999 r.

Jubileusz to także wyjątkowa okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych pracowników m.in. medalami „Za długoletnią służbę”.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u