Prezydenckie odznaczenia w ZUW

Autor: Zachodniopomorski UW 2018-06-27 09:45:26
Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha wręczył dziś odznaczenia państwowe: Krzyż Komandorski, Krzyż Oficerski i Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi i Medale Złote za Długoletnią Służbę. Uroczystość w Sali Rycerskiej ZUW odbyła się z udziałem wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

- Przyznane Państwu przez prezydenta RP ordery i odznaczenia są symbolem wdzięczności, jaką państwo polskie obdarza swych najlepszych obywateli. Stanowią one formę docenianie wysiłku i poświęcenia, które są udziałem poszczególnych osób w ich aktywności na rzecz realizacji działań służących dobru wspólnemu – powiedział otwierający uroczystość wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

- Jesteśmy dzisiaj dumni z tego, że na polskim Pomorzu Zachodnim mamy tak wybitne osobistości i tak wybitne postacie, dlatego serdecznie państwu gratulując w imieniu prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oddaję Państwu najwyższy szacunek – to ogromny zaszczyt i przyjemność móc państwu wręczyć te odznaczenia w imieniu Pana prezydenta Andrzeja Dudy – powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

Odznaczenia otrzymali:

Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej: Krzyż Komandorsk Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie Juliusz Prandecki - order odebrała żona Danuta Prandecka;

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski Tomasz Zieliński;

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Jan Mordasiewicz.

Za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski:

Zygmunt Klimkiewicz

Zygmunt Sroczyński

Za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, za propagowanie idei czerwonokrzyskiej oraz kształtowanie patriotycznej postawy polskiej młodzieży Złoty Krzyż Zasługi Aleksandra Wolny

Srebrny Krzyż Zasługi

Marian Wojtakajtis

Renata Wojtakajtis

Brązowy Krzyż Zasługi

Maciej Grabowski

Karol Grembowski

Dariusz Kowalczyk

Marta Kucharska

Rafał Kulik

Ryszard Kurzyński

Katarzyna Oryszewska

Adam Osipowicz

Krzysztof Rzecki

Ryszard Sikora

Bogumiła Szczepanik

Krzysztof Wasielewski

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym Za Długoletnią Służbę Zygmunt Kozłowski