XIX Małkińska Noc Nadbużańska

Autor: Mazowiecki UW 2018-07-03 18:59:51
W miniony weekend odbyła się XIX edycja Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej - dwudniowej imprezy plenerowej. Wydarzenie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno mieszkańców gminy, jak i osób, które przyjeżdżają na nie z całej Polski. Tegoroczny festyn został zorganizowany między innymi pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego Zdzisława Sipiery. Na wydarzeniu Wojewodę Mazowieckiego reprezentował Marcin Grabowski, Kierownik ostrołęckiej delegatury MUW.

Uroczyste otwarcie pierwszego dnia festynu odbyło się w sobotę wieczorem. Dokonała go Bożena Kordek, Wójt Gminy Małkinia Górna. Po powitaniach przybyłych gości oraz mieszkańców gminy, nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięzców turniejów sportowych, które od wczesnych godzin porannych odbywały się na nadbużańskich łęgach.

Ze względu na obchodzone w bieżącym roku 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości impreza miała wiele patriotycznych akcentów. Muzycznie imprezę rozpoczął Chór „Cantilena”, który oprócz stałego repertuaru zaprezentował słuchaczom utwory patriotyczne. Na scenie pojawił się również inne zespoły muzyczne. Niespodzianką tego dnia był pokaz skoków spadochronowych. Pierwszy dzień Małkińskiej Nocy Nadbużańskiej wieńczyło widowisko obrzędowe - Wianki Świętojańskie, pokaz sztucznych ogni oraz zabawa taneczna.

Elementem drugiego dnia festynu był Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół Gminnych oraz występ Gminnego Chóru Dziecięcego. W tym roku uczniowie szkół gminnych zaprezentowali utwory i aranżacje muzyczne o charakterze patriotycznym. W niedzielne popołudnie nastąpiło również oficjalne wręczenie nagród Wójta Gminy Małkinia Górna dla najlepszych uczniów ze szkół gminnych oraz statuetek „Małkińskie serca wolontariatu” przyznawane za szczególne wspieranie idei wolontariatu. W godzinach wieczornych na scenie pojawili się kolejni wykonawcy. Festynowi towarzyszyły wystawy malarstwa, rękodzieła, produktów regionalnych oraz wystawa motocykli.

W czasie drugiego dnia festynu na łęgach nadbużańskich swoją ofertę prezentowały m.in.: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej, Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowi Mazowieckiej, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Wyszkowie oraz stanowisko Urzędu Gminy w Małkini Górnej.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u