„Ignaś” i „Helenka” otwarte

Autor: Mazowiecki UW 2018-07-03 19:05:31
Początek lipca rozpoczął się miłym i wyczekiwanym przez wychowanków Domu Dziecka „Julin” wydarzeniem. 1 lipca bieżącego roku w miejscowości Kaliska, w gminie Łochów odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowych kampusów Domów dla Dzieci.

W wydarzeniu, na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i dyrektor Domów dla Dzieci Agaty Kuczyńskiej wziął udział Marek Renik Kierownik siedleckiej delegatury MUW.

Przybyłych na spotkanie przedstawicieli samorządu oraz zaproszonych gości przywitała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która przybliżyła zebranym historię tej realizacji przez Powiat Węgrowski.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: Ks. Biskup Antoni Pacyfik Dydycz, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Agata Kuczyńska Dyrektor Domów dla Dzieci oraz wychowankowie.

Do niedawna Dom Dziecka „Julin” mieścił się w zabytkowym pałacyku w Julinie – Kaliskach. Pałacyk ten przed wojną należał do Heleny i Ignacego Jana Paderewskich. Po sprzedaży obiektu za uzyskane pieniądze, na pozyskanym od gminy Łochów gruncie można było wybudować dwa budynki dla wychowanków Domu Dziecka. Domy, o przyjaźnie brzmiących imionach: „Ignaś” i „Helenka” są do siebie bliźniaczo podobne. Posiadają po 2 kondygnacje i w każdym z nich może zamieszkać 14 dzieci. Nowocześnie i komfortowo urządzone kampusy są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne domy dziecka. Nowa przestrzeń daje większą możliwość do tego, żeby dzieci mogły zobaczyć jak wygląda życie w rodzinie. Wspólnie z wychowawcą nowi mieszkańcy rozdzielą obowiązki, będą mogli wspólnie dbać o nowy dom i budować wzajemne relacje.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u