Znaki niepodległości w Berlinie

Autor: Jan Wojewski 2018-07-09 22:43:28
W samym centrum Berlina, przy alei Unter den Linden, niedaleko Bramy Brandenburskiej i naprzeciwko Ambasady Rosji otwarto w piątek 6 lipca 2018 wystawę plenerową pod nazwą "Jeszcze Polska nie zginęła"

W uroczystości otwarcia wziął udział min. Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, Ambasador RP Andrzej Przyłębski oraz przedstawiciele władz niemieckich.

Trzeba nadmienić, że wystawa ta jest w miejscu gdzie powstać ma nowy budynek Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej. Widać wreszcie, że coś w końcu w tej sprawie zaczyna się dziać. Stary budynek został rozebrany i niedługo mają rozpocząć się roboty budowlane.

W zasadzie jest skandalem, że tak długo trzeba czekać na nową Ambasadę. Pretensje jednak trzeba mieć do poprzednich ekip rządowych, które nie potrafiły albo nie chciały tej inwestycji zrealizować. A przecież to miejsce jest idealnym punktem gdzie można przedstawić majestat Rzeczypospolitej

Tu w pobliżu Bramy Brandenburskiej, w pobliżu Ambasady Rosji, USA, Francji i Wielkiej Brytanii jest punkt gdzie Polska musi promować swój kraj i gdzie chociażby w postaci wystaw można pokazywać nasz punkt widzenia na różne sprawy dziejące się w Europie.

To do tej pory nie zostało to absolutnie wykorzystane. Miejmy nadzieję, że otwarta wystawa związana z tak ważną 100 rocznicą Niepodległości wreszcie jest znakiem, że rząd RP w końcu zrozumiał znaczenie tego miejsca. Sama wystawa pokazująca ważne wydarzenia czasów rozbiorowych i II Rzeczypospolitej spotyka się z zainteresowaniem nie tylko Berlińczyków ale też wielu turystów z całego świata.

I na tym polega jej wartość!

© 2018 Super-Polska.pl stat4u