Ministerstwo dementuje

Autor: mat prasowe Min. Sprawiedliwości 2018-07-20 07:55:42
Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że nieprawdziwa jest informacja portalu internetowego wp.pl, że Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wyda ćwierć miliona złotych „na opiekunki dla swoich gości”.

Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśnia, że umowy na usługi ochrony i recepcji świadczone w ministerialnych budynkach ministerstwo zawierało z firmami zewnętrznymi od wielu lat. Ostatnia taka umowa, zawarta jeszcze za poprzednich rządów PO-PSL, opiewała na kwotę 4 milionów złotych (umowa z 28 kwietnia 2015 r. na kwotę 3.999.883 zł). To właśnie decyzją Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro nie została przedłużona, a usługi ochrony od 2017 r. są sukcesywnie przekazywane w poszczególnych obiektach MS funkcjonariuszom Służby Więziennej. Decyzja ta przynosi budżetowi państwa milionowe oszczędności.

Firma zewnętrzna będzie świadczyć jedynie usługi recepcji - na takich samych zasadach jak w ubiegłych latach - ograniczone jednak tylko do trzech recepcjonistów w trzech różnych budynkach Ministerstwa.

Manipulacją jest więc twierdzenie portalu, że Ministerstwo wyda „ćwierć miliona złotych” na asystentów dla gości ministra. Umowa na „świadczenie usług obsługi recepcji w budynkach Ministerstwa Sprawiedliwości” przewiduje obsługę interesantów w biurach przepustek, prowadzenie komputerowej bazy interesantów i gości, wydawanie i nadzór nad kartami identyfikacyjnymi upoważniającymi do wejścia na teren Ministerstwa, a także współpracę ze służbą ochrony w celu zapewnienia bezpieczeństwa danego obiektu, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

Na terenie Ministerstwa przechowywane są m.in. strategiczne dokumenty i akta zawierające dane wrażliwe obywateli, dlatego przepisy te nakazują, aby każdy interesant poruszał się po terenie Ministerstwa wyłącznie pod nadzorem osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo. Takie zasady obowiązują w Ministerstwie Sprawiedliwości od wielu lat.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u