Zmiana na stanowisku burmistrza w Głownie

Autor: Łódzki UW 2018-07-22 09:08:42
Wojciech Baleja będzie pełnił funkcję burmistrza miasta Głowno. Na to stanowisko został powołany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego na wniosek wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau. Przed Urzędem Miasta w Głownie Wojciech Baleja otrzymał powołanie od wicewojewody łódzkiego Karola Młynarczyka.

- W każdej działalności publicznej uczciwość i przestrzeganie prawa jest najważniejsze – tu nie ma miejsca na żadne kompromisy. Patrząc na działalność i życiorys pana Wojciecha Balei jestem pewien, że spokojnie przeprowadzi Głowno przez wybory samorządowe i będzie rozwiązywał problemy mieszkańców – podkreślił wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.

- Czuję się przede wszystkim zaszczycony. Pragnę z tego miejsca podziękować za obdarzenie mnie zaufaniem przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz pana wojewodę, że na ten czas będę mógł pełnić funkcję burmistrza. Postaram się wywiązać najlepiej jak potrafię, z pełnym zaangażowaniem, z pełną świadomością odpowiedzialności, obowiązków i służby jaka mnie czeka – zaznaczył burmistrz Wojciech Baleja.

Wojciech Baleja urodził się 20 lutego 1976 roku w Głownie. Jest zaangażowanym społecznikiem i samorządowcem. Z pasją podchodzi do wychowania młodego pokolenia w tradycyjnych i patriotycznych wartościach. W 2010 roku wspólnie z innymi nauczycielami utworzył Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Głownie. Od 2011 do 2013 roku pełnił funkcję dyrektora tej szkoły. Od 01.09.2014 był dyrektorem w Gimnazjum im. Józefa Chełmońskiego w Bielawach. W latach 2015 – 2017 był współorganizatorem patriotycznych gier terenowych w Głownie z okazji 11 listopada. W tym roku zaangażował się w organizację w Głownie Biegu Tropem Wilczym – pamięci żołnierzy niezłomnych, który odbył się 4 marca. Wojciech Baleja jest również aktywnym samorządowcem - od 2013 roku pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Miejskiej Spółki Wodnej w Głownie. Od 2014 roku był radnym Miasta Głowna.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u