POLICJANCI DBAJĄC O BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ KONTROLUJĄ NIELEGALNE KĄPIELISKA

Autor: mat prasowe MSWiA 2018-07-29 18:19:51
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo nad wodą, prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk.

Policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej w Jeleniej Górze oraz przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, prowadzili kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu. Kontrole prowadzone są od początku wakacji i wspólnie ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo - stosownie do posiadanych kompetencji. W kontrolach biorą udział oprócz funkcjonariuszy Policji, przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą, pojawiły się na terenie niestrzeżonych akwenów, tzw. „dzikich kąpielisk” – żwirowniach, gliniankach. Celem kontroli niestrzeżonych kąpielisk była m.in. działalność informacyjno-edukacyjna w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa osobistego osób tam przebywających.

Realizowane są założenia akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Bezpieczna woda”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej i mają na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z korzystania z tzw. „dzikich kąpielisk” oraz popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u