Święto Policji miało w tym roku wyjątkowy przebieg

Autor: Opolski UW 2018-07-29 18:49:21
Wojewoda opolski Adrian Czubak wziął udział w wojewódzkich obchodach Święta Policji 2018 w Opolu. Uroczystości miały wyjątkowo podniosły charakter, co miało związek ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. W wydarzeniu wzięli udział także Poseł na Sejm RP Antoni Duda, przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych, duchowieństwa, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy Opola i Opolszczyzny.

Dzisiaj spotykamy się w wyjątkowym roku 100-lecia Niepodległości naszej Ojczyzny. Policja Państwowa, która powstała w tamtym okresie, wykonała niesamowitą prace, by to młode państwo polskie – rodzące się z 3 zaborów – kształtowało się zgodnie z prawem. – powiedział na rynku w Opolu Adrian Czubak, dziękując funkcjonariuszom za ich służbę, a ich rodzinom życząc wiele cierpliwości.

Wojewoda opolski wręczył także odznaczenia państwowe: 21 Medali za Długoletnią Służbę. Sam otrzymał od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinspektora Jarosława Kalety podziękowania w ramach listu gratulacyjnego i pamiątkowego medalu.

-W imieniu wszystkich parlamentarzystów ziemi opolskiej, dziękuję Państwu za wyjątkową służbę i poświecenie - mówił Antoni Duda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u