Funkcjonariusze SOP pomogli osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych

Autor: mat prasowe MSWiA 2018-08-03 08:50:45
Szef MSWiA przyznał nagrody finansowe czterem funkcjonariuszom Służby Ochrony Państwa. Udzielili oni pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych

Plut. SOP Przemysław Szymański - w czasie wolnym od służby - zauważył wypadek, do którego doszło w miejscowości Pionki. Po zderzeniu dwóch aut, kierowca jednego z nich wymagał szybkiej pomocy. Bez wahania, do akcji ratującej jego życie przystąpił właśnie plut. Przemysław Szymański. Funkcjonariusz pomógł także pasażerom drugiego pojazdu, który brał udział w wypadku. Wyważył drzwi i klapę przewróconego samochodu, w którym uwięzione były dwie starsze osoby. Do tego zdarzenia doszło 25 czerwca br.

Wzorową postawą wykazali się także: chor. Zbigniew Zdunek, kpr. Paweł Kister oraz szer. Michał Ziółek. Kiedy zauważyli płonący na autostradzie A4 samochód, zatrzymali się i udzielili pomocy w gaszeniu pojazdu. Żadna z trzech osób podróżujących autem nie odniosła obrażeń, jednak szybkiej interwencji wymagał rozprzestrzeniający się ogień. Funkcjonariusze SOP ugasili pożar przed przybyciem straży pożarnej. Zadbali także o bezpieczeństwo innych użytkowników drogi. Do tego zdarzenia doszło 29 czerwca br.

Wszyscy czterej funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa zostali wyróżnieni przez szefa MSWiA. Za swoją wzorową postawę otrzymali nagrody finansowe.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u