Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Autor: Lubuski UW 2018-08-03 09:07:06
Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie. Głównym celem wizyty było spotkanie z rolnikami z regionu. Szefowi Rządu towarzyszył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubuski.

Wojewoda Lubuski powitał Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego na lotnisku w Babimoście. Następnie Premier udał się do Kargowej, gdzie w obecności asysty wojskowej złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich i Smoleńskich.

W czasie spotkania z dziennikarzami Premier Mateusz Morawiecki powiedział, iż rolą Rządu jest zaradzenie problemom i stratom jakie niesie ze sobą susza. Podczas licznych rozmów z rolnikami podjęto decyzję o przeznaczeniu bezprecedensowych środków, na złagodzenie negatywnych skutków suszy, zwłaszcza wśród upraw zbożowych.

– Ochrona, wsparcie i rozwój to trzy filary dla rolnictwa, które jest fundamentem gospodarki, nie ma silnej polskiej gospodarki bez silnego i prężnie rozwijającego się przemysłu rolno-spożywczego. Cieszę się, że rolnictwo jest coraz bardziej innowacyjne, coraz bardziej nowoczesne. Jesteśmy dumni z naszych rolników i będziemy robić wszystko, aby rolnictwo było na najwyższym poziomie – podkreślił w czasie konferencji prasowej Premier RP.

Minister Ardanowski zadeklarował, iż poszkodowani przez niesprzyjające warunki pogodowe rolnicy nie będą pozostawieni sami sobie. Zachęcał również rolników do składania wniosków o odszkodowania za straty poniesione w wyniku suszy.

Wizyta we Wschowie była okazją do spotkania Premiera Morawieckiego i Ministra Ardanowskiego z rolnikami na farmie Hodowla Zwierząt Zarodowych w Osowej Sieni. Podczas spotkania obecna była również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W czasie rozmów poruszano najważniejsze tematy dotyczące spraw polskiej wsi. Premier zadeklarował, iż chciałby zaspokajać aspiracje rodaków by Polska była krajem wysokich technologii, a Rząd stara się otaczać troską wszystkie gałęzie gospodarki. – Będziemy pracować dla dobra rolników, dla dobra polskiej gospodarki, aby Polska była dumnym i pięknym krajem – dodał premier Morawiecki.

Na zakończenie wizyty w Lubuskiem Pan Premier złożył kwiaty pod pomnikiem w Hołdzie Bohaterom II Wojny Światowej we Wschowie. Wojewoda Władysław Dajczak podziękował Premierowi za pobyt w województwie. W wizycie Premiera RP udział wzięli m.in: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Elżbieta Rafalska, Minister Joanna Kopcińska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, lubuscy parlamentarzyści, samorządowcy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u