MINISTER JAN KRZYSZTOF ARDANOWSKI NA PODKARPACIU

Autor: Podkarpacki UW 2018-08-04 08:15:50
W dniach 2-3 sierpnia br. minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwiedził województwo podkarpackie. Ministrowi towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale z udziałem wojewody podkarpackiego, wicemarszałka województwa podkarpackiego oraz dyrektora PODR. Następnie minister udał się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Po odwiedzinach w szkole prowadzonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi delegacja udała się z wizytą do gospodarstwa Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej oraz pobliskiego gospodarstwa produkcji mleka. Jednym z miejsc zaplanowanych na drugi dzień wizyty było Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A. Nie zabrakło także spotkania w podkarpackim Zakładzie Mięsnym Smak-Górno z udziałem posła na Sejm RP Mieczysława Miazgi. Podczas wizyty na Podkarpaciu z ministrem Janem Krzysztofem Ardanowskim spotkali się także poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Najważniejszym punktem wizyty było spotkanie ministra z rolnikami, które odbyło się w PODR w Boguchwale. W spotkaniu uczestniczyli także parlamentarzyści. Omówiono sytuację producentów rolnych na Podkarpaciu oraz formy pomocy dla rolników. Głównym jednak tematem był Plan Dla Wsi, prezentowany już przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który według ministra stworzony jest właśnie dla takich regionów jak Podkarpacie. Celem Planu jest wzrost zainteresowania życiem na wsi, która stanowi jeden z filarów państwa i polskiej gospodarki.

Minister mówił także o bezpieczeństwie żywnościowym, które jest niezbędne dla suwerenności Polski, skutecznym i sprawnym szacowaniu strat z powodu suszy w rolnictwie, sytuacji na rynku owoców i postępowaniu w odniesieniu do Afrykańskiego pomoru świń. Zapowiedział także, że zostanie przygotowany program poprawy żyzności gleb.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u