Roboty PB w Chinach

Autor: mat prasowe PB 2018-08-10 08:42:28
Drużyna SumoMasters z Politechniki Białostockiej wystartuje w zawodach RobotChallenge w Chinach. Turniej określany mianem "robotycznych mistrzostw świata" odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia

Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej w Chinach reprezentować będą: Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Paulina Łapińska, Piotr Puławski, Piotr Wasilewski oraz ich mentor dr inż. Rafał Grądzki.

W Pekinie do walki w zawodach Robot Challenge 2018 ruszy silna grupa siedmiu robotów przygotowanych przez drużynę SumoMasters. Konstrukcje naszych studentów rywalizować będą w trzech konkurencjach. W walkach w kategorii Nano wystąpi robot pod nazwą VIPER, w kategorii Mini - HELLFIRE 2 oraz SPARROW, natomiast w najbardziej widowiskowej konkurencji Mega Sumo wystartują: JAVELIN, MASAKRATOR, SPEEDSTER i ACE.

Zawody RobotChallenge są organizowane od 2004 roku. Wcześniej odbywały się w Wiedniu, a od 2017 wydarzenie przeniesiono do Pekinu. Do udziału w tegorocznej edycji RobotChallenge zgłosiło się prawie 2300 uczestników z 30 krajów świata, którzy wystawią około 1500 robotów.

Drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego PB to doświadczony i zaprawiony w bojach zespół, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w turniejach robotycznych. Już rok temu w Chinach zajął pierwsze i trzecie miejsce w kategorii Mega Sumo. Swoją przewagę nad rywalami potwierdził w grudniu 2017 r. na turnieju All Japan Robot Sumo Tournament w Tokio. Zespół z Wydziału Mechanicznego PB został wtedy mistrzem świata w Mega Sumo! W tym roku SumoMasters wrócili z medalami z turniejów BattleLab Robotica w Rumunii, Robogames w Stanach Zjednoczonych, Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament w Rybniku oraz Robotiada na Litwie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u