Obchody Święta Wojska Polskiego w Bydgoszczy

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2018-08-12 09:17:46
W Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy odbył się apel z okazji święta Wojska Polskiego. Wśród zaproszonych gości był wicewojewoda Józef Ramlau.

Uroczystość rozpoczęła się od podniesienia flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu państwowego przez Orkiestrę Wojskową. Uczestniczyli w niej żołnierze i pracownicy wojska oraz zaproszeni goście, weterani i kombatanci.

Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. bryg. Dariusz Łukowski wręczył żołnierzom i pracownikom cywilnym odznaczenia państwowe i resortowe oraz wyróżnienia Szefa IWsp SZ.

Napawa dumą patrzenie na siły zbrojne– mówił podczas wystąpienia wicewojewoda Józef Ramlau. -Na to co się za waszą sprawą i wokół Was dzieje. Siłą zbrojnym są potrzebni ludzie o zróżnicowanych kompetencjach. Służba w siłach zbrojnych staje się przedmiotem zabiegów i silnej konkurencji to bardzo dobry i zdrowy objaw. Z punktu widzenia społecznego tylko te społeczeństwa mają przyszłość przed sobą, których znaczny odsetek obywateli jest w stanie poświęcić swoje zdrowie i życie ochronie najwyższych wartości ubierając mundur. To napawa optymizmem!– dodał.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u