Targi Rolne w Barzkowicach

Autor: Zachodniopomorski UW 2018-09-10 08:24:21
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc wziął dziś udział w Barzkowickich Targach Rolnych Agro Pomerania 2018.

- Nasz rząd dba i zawsze będzie dbał o jak najlepszy stan rolnictwa w Polsce, rozumiejąc, iż współczesne realia geopolityczne rodzą nowe wyzwania, na które również sprawne państwo musi poszukiwać rozwiązań. Troska o rolnictwo jest zresztą elementem naszej szerszej wizji Polski - Polski równych szans i możliwości, Polski solidarności społecznej, Polski zrównoważonego rozwoju - napisał w liście do uczestników Targów Premier RP Mateusz Morawiecki, który odczytał wojewoda.

- Wieś to nasza duma i chciałbym, abyśmy tak właśnie o niej myśleli. Dziś rolnictwo to coraz prężniej działający sektor gospodarki, bez którego nie moglibyśmy jako naród pozostać niepodlegli. Musimy zaprzestać myślenia o wsi i rolnictwie jako o czymś niemodnym, przestarzałym, nienowoczesnym – współczesne rolnictwo wymaga jak nigdy interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu ekonomii,finansów, prawa, automatyki czy biotechnologii. Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania, od lat skupiające środowisko rolnicze, dobitnie dowodzą tego twierdzenia. - czytamy w liście od Premiera.

Wojewoda Tomasz Hinc posadził podczas targów jeden z dębów w ramach akcji „100 dębów jako symbol 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę”, której patronuje Prezydent RP Andrzej Duda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u