Architekci Niepodległej w Piotrkowie

Autor: Łódzki UW 2018-09-12 09:29:11
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Piotrkowie Trybunalskim wyświetlono videomapping „Architekci Niepodległej” w ramach projektu własnego wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau, sfinansowanego z Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Animacja artystyczna z elementami mappingu 3D, została poświęcona wybitnym postaciom walczącym o polską wolność. Widzowie mieli możliwość obejrzeć pokazy na kamiennicy przy Rynku Trybunalskim 8, o godzinach 21:00, 22:00 oraz 23:00.

Prezentacja Wojewody Łódzkiego odbyła się w podczas Pikniku Niepodległościowego, który otworzył koncert i pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia. Orkiestra wystąpiła na placu Kościuszki w Piotrkowie Trybunalskim, skąd przemaszerowała na plac Zamkowy rozpoczynając rodzinny piknik. Wśród instytucji zapewniających atrakcje zalazły się m.in. Łódzki Urząd Wojewódzki wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, Miejski Ośrodek Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Muzeum w Piotrkowie i kawaleria powietrzna z Tomaszowa.

Podczas pikniku odbyła się Gala Walk Rycerskich z udziałem zawodników Rycerskiej Kadry Polski. Program zawierał także występy taneczne i wokalne - chór seniora „Radość Życia” dał koncert pieśni patriotycznych a na terenie muzeum odbył się koncert chopinowski w wykonaniu Adama Kośmieja, oraz recital gitarowy Piotra Przedbory.

Piknik Niepodległościowy w Piotrkowie Trybunalskim został zorganizowany przez prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u