W Olsztynie po raz drugi odbywają się mistrzostwa Polski w ratownictwie medycznym

Autor: Warmińsko-Mazurski UW 2018-09-14 08:34:50
11 września br. w Olsztynie rozpoczęły się XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. Na otwarciu obecny był wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski.

Do stolicy Warmii i Mazur zjechały karetki z całego kraju. W Mistrzostwach bierze udział 48 załóg z całego kraju, w tym 5 z Warmii i Mazur. Startuje również jedna załoga z ukraińskiego Łucka. Rywalizacja najlepszych zespołów ratownictwa medycznego odbywa się w różnych konkurencjach na terenie Olsztyna i Olsztynka. W programie mistrzostw jest m.in.: udzielanie pomocy w realistycznie przygotowanych symulacjach zdarzeń, współpraca Państwowego Systemu Ratownictwa Medycznego z innymi służbami dbającymi o utrzymanie bezpieczeństwa, pokaz najnowszych rozwiązań technologicznych stosowanych w systemie ratownictwa medycznego, szkolenia doskonalące i spotkania z kadrą naukową uczelni medycznych.

XVII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym potrwają do 14 września br. Zwieńczeniem zmagań będzie parada karetek z całego kraju, która rozpocznie się o godz. 12.00. Ogłoszenie wyników zmagań nastąpi na uroczystości w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej o godz. 13.30. Organizatorem XVII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym jest Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u