XIX pielgrzymka parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej województwa podlaskiego

Autor: Podlaski UW 2018-09-19 08:32:37
Po raz XIX. podlascy parlamentarzyści, samorządowcy i pracownicy administracji publicznej modlili się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie. W niedzielnym nabożeństwie, różańcu i złożeniu kwiatów przy Krzyżu Administracji Rządowej oraz przy Krzyżu Samorządowców i Parlamentarzystów Województwa Podlaskiego uczestniczył wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

„Już po raz dziewiętnasty spotykamy się na tym Wzgórzu Krzyży i choć przez ten czas, który upłynął od pierwszej pielgrzymki, otaczająca nas rzeczywistość ogromnie się zmieniła, to jedno pozostaje niezmienne, żyjemy w wolnej, niepodległej Ojczyźnie” – mówił wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. „To wielki dar , o którym powinniśmy pamiętać, zwłaszcza w roku wielkiego jubileuszu setnej rocznicy odzyskania niepodległości” – dodał.

Uroczystości w Świętej Wodzie otworzyła o 11.00 wspólna modlitwa różańcowa do Siedmiu Boleści Matki Bożej na Wzgórzu Krzyży. Pielgrzymce przewodniczył duszpasterz parlamentarzystów i pracowników administracji publicznej. ks. dr Jarosław Grzegorczyk.

Następnie zostały złożone wieńce przy Krzyżu Samorządowców i Parlamentarzystów Województwa Podlaskiego i przy Krzyżu Administracji Rządowej.

W południe, przy Grocie została odprawiona Msza św., której przewodniczył Ks. Arcybiskup Senior Archidiecezji Białostockiej Edward Ozorowski.

W uroczystościach obok wojewody podlaskiego wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Bernadeta Krynicka oraz Dariusz Piontkowski, samorządowcy, a także władze Wasilkowa, radni białostoccy, przedstawiciele służb mundurowych, harcerze i mieszkańcy Wasilkowa. Nabożeństwo różańcowe i Msza św. odbyły się w asyście pocztów sztandarowych podlaskich służb mundurowych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u