Powiat choszczeński z dofinansowaniem na remont dróg

Autor: Zachodniopomorski UW 2018-09-23 07:45:03
Ponad 2,5 mln zł trafi przebudowę dróg w powiecie choszczeńskim. Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski podpisał dziś umowy gwarantujące dofinansowanie w ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.

W ramach programu przebudowana zostanie droga Stawin - Chrapowo (dofinansowanie kwotą 2 mln 15 tys. zł, całość inwestycji 4 mln 607 tys. zł) oraz ulica Ogrodowa w gminie Krzęcin (dofinansowanie kwotą 507 tys. 904 zł, całość inwestycji 1 mln 15 tys. zł). Łączna kwota obu inwestycji to 5 mln 622 tys zł.

Umowy o dofinansowanie zostały podpisane ze starostą powiatu choszczeńskiego Wiolettą Kaszak i wójtem gminy Krzęcin Bogdanem Brzustowiczem.

- Rządowy program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej cieszy się wśród samorządowców olbrzymim zainteresowaniem. W ramach programu rząd może wesprzeć remont tych dróg, na których przebudowę samorządom trudno samodzielnie wygospodarować całość środków – podkreślił wicewojewoda Marek Subocz – przed nami kolejna edycja programu – do 17 września samorządy składały do ZUW wnioski o dofinansowanie. Wpłynęło ich już 104, ale ta liczba może się jeszcze zwiększyć o dokumenty, które dotrą do nas za pośrednictwem poczty.

W naborze na 2019 rok samorządy będą mogą zdobyć dodatkowe punkty na przebudowę tych dróg, które poprawią dostępność komunikacyjną w szczególności do terenów, gdzie realizowane są inwestycje mieszkaniowe w ramach rządowych programów społeczno-gospodarczych.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u