25-lecie Hospicjum św. Kamila

Autor: Lubuski UW 2018-09-30 10:25:11
Z okazji 25-lecia działalności Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Ktoś powiedział, że hospicjum to miejsce tętniące miłością. Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim to miejsce wyjątkowe. Zapewnia opiekę medyczną i wspiera ludzi, wobec których medycyna często jest już bezsilna. Chorzy potrzebują wsparcia i obecności drugiego człowieka oraz jego miłości. Chcę podziękować ludziom, którzy stworzyli to miejsce – mówił Wojewoda dziękując za pracę jaką wykonują pracownicy i osoby zaangażowane w działalność hospicjum.

Podczas uroczystości wojewoda wręczył w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy Złote, Brązowe i Srebrne Krzyże Zasługi. To odznaczenia dla zasłużonych mieszkańców województwa lubuskiego, którzy od lat posługują w Hospicjum św. Kamila.

Hospicjum Św. Kamila

Stowarzyszenie Hospicjum Świętego Kamila powstało w 1993 roku. Początkowo utworzono placówkę obejmującą pomocą osoby chore na choroby nowotworowe. Były to jedynie wyjazdy, w ramach których zespół medyczny (ksiądz, lekarz, pielęgniarka i wolontariusz) docierał do domów chorych potrzebujących pomocy w swoim cierpieniu.

W miarę upływu lat Hospicjum rozrastało się, wzbogacone o podarowany przez władze miasta budynek byłego żłobka.

Dziś – poza administracją – Hospicjum posiada 5 oddziałów: Hospicjum Stacjonarne z 13 łóżkami, Hospicjum Domowe, obejmujące co miesiąc opieką ok. 60 chorych, Hospicjum Domowe dla Dzieci "Oskara i Róży", Dział Rehabilitacji i Dział Pobytu Dziennego z około 20 pensjonariuszami każdego dnia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u