Polska potrzebuje mądrych, patriotycznych ludzi, którzy będą dbali o cyberbezpieczeństwo

Autor: mat prasowe KPRM 2018-10-08 08:02:26
Talenty informatyczne są naszym dobrem narodowym. Na Podlasiu mamy ogromny potencjał informatyczny – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z pracownikami oddziału Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) w Białymstoku.

Zespół informatyków w Białymstoku stworzył bardzo dobre, efektywne i przyjazne dla użytkowników rozwiązania informatyczne dla administracji publicznej– podkreślił szef rządu. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za sukces, który udało się tu osiągnąć, czyli rozwinięcie systemu zarzadzania dokumentami, który stanie się systemem dla całej administracji publicznej – powiedział premier.

Polska potrzebuje mądrych, patriotycznych ludzi, którzy będą dbali o cyberbezpieczeństwo – zaznaczył Mateusz Morawiecki. Wierzę, że w Białymstoku zbudujecie coś pięknego, co będzie służyło całej Polsce – dodał.

***

Głównym zadaniem Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej w Białymstoku jest usprawnienie działania administracji publicznej poprzez jej cyfryzację, optymalizację procedur oraz standaryzację.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u