Dobra inwestycja dla mieszkańców Suwałk – sąd i prokuratura w jednym kompleksie

Autor: mat prasowe Min. Sprawiedliwości 2018-10-15 07:42:54
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podpisał dziś (12 października 2018 r.) porozumienie w sprawie budowy kompleksu budynków Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Dzięki temu wszystkie sprawy związane z wymiarem sprawiedliwości i prokuraturą będzie można załatwić w jednym miejscu.

- Inwestycja jest konieczna, aby suwalskie sądy oraz prokuratura działały skutecznie i szybko. Chodzi o zapewnienie godnych warunków pracownikom, ale i petentom – podkreślił Michał Wójcik

Kompleks powstanie przy współpracy Ministerstwa Sprawiedliwości z Sądem Okręgowym i Prokuraturą Okręgową w Suwałkach, które są inwestorami przedsięwzięcia. W uroczystym podpisaniu porozumienia wziął również udział Jarosław Zieliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nowoczesny kompleks , który powstanie przy skrzyżowaniu ulicy Leśnej z Utratą, będzie bardzo funkcjonalny dla mieszkańców Suwałk. Dziś różne instytucje Sądu Rejonowego rozrzucone są po całym mieście. Gdzie indziej mieści się na przykład Wydział Rodzinny i Nieletnich, a gdzie indziej jego biuro podawcze. To sprawia, że trzeba krążyć z dokumentami z jednego miejsca w drugie.

- Niesie to codzienne problemy przy przesyłaniu akt między wydziałami, ochroną czterech oddalonych obiektów i ich obsługą informatyczną. Trudności mają również interesanci. Zdarza się, że przychodzą do głównego budynku, ale okazuje się że rozprawę mają gdzieś indziej – mówiła sędzia Małgorzata Szostak-Szydłowska, wiceprezes Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Nowy gmach Sądu Rejonowego w Suwałkach będzie miał około 5500 metrów kwadratowych powierzchni. Znajdą się w nim m.in.: 11 sal rozpraw (z pomieszczeniami dla świadków i do narad sędziów), pokoje sędziów, sekretariaty i archiwa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u