Ruszyła ogólnopolska akcja honorowego dawstwa krwi „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”

Autor: mat prasowe MSWiA 2018-10-17 08:41:55
15 października rozpoczęła się organizowana przez Straż Graniczną 7. edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA”. W tym roku funkcjonariusze służb mundurowych dzieląc się swoją krwią chcą uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat nad akcją już po raz kolejny objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Zdrowia, Minister Sprawiedliwości oraz Polski Czerwony Krzyż.

Akcja będzie prowadzona od 15 października do 21 grudnia br. w poszczególnych jednostkach organizacyjnych i szkoleniowych Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Biura Ochrony Rządu, Straży Miejskiej oraz w innych instytucjach, organizacjach i w punktach krwiodawstwa.

Jej celem jest zarówno zbiórka krwi, jak i budowanie świadomości społecznej, dotyczącej zapotrzebowania na krew, popularyzacja honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego. W ubiegłym roku w ramach akcji „NASZA KREW - NASZA OJCZYZNA” zebrano 1 895 litrów krwi i jej składników. Podczas poprzednich edycji – w latach 2012-2016 – krwiodawcy oddali 4 770 litrów krwi.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u