Polsko-białoruskie rozmowy o współpracy

Autor: Podlaski UW 2018-10-20 10:06:02
Program współpracy transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 był głównym tematem wtorkowego spotkania wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego z przedstawicielami Białorusi oraz polskimi służbami granicznymi w przejściu granicznym Kuźnicy Białostockiej-Bruzgach.

W pierwszej części spotkania w placówce granicznej w Bruzgach (Białoruś) delegacja białoruska przedstawiła inwestycje dotyczące ruchu granicznego (osobowego i towarowego), które mają zwiększyć przepustowość przejścia. Poinformowała stronę polską o realizacji prac i konieczności szybkiego ich zakończenia w związku z organizacją w czerwcu 2019 r. II Igrzysk Europejskich na terenie Białorusi.

Kolejna część spotkania, po stronie polskiej w placówce granicznej w Kuźnicy Białostockiej, dotyczyła realizowanych przez wojewodę podlaskiego dwóch projektów w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

Wojewoda podlaski realizuje następujące projekty: „Poprawa przepustowości, kontroli i bezpieczeństwa w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej” (wartość projektu 1,8 mln euro) oraz „Przebudowa pawilonów kontroli celno-paszportowej w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy Białostockiej” (wartość projektu 2,1 mln euro). Uczestnicy spotkania omówili inwestycje wpływające na organizację ruchu granicznego w Kuźnicy Białostockiej-Bruzgach. Spotkanie było również okazją do rozmów o warunkach i możliwościach odpraw granicznych. Uzgodnienia dotyczyły także utrudnień w związku z prowadzonymi pracami inwestycyjnymi po obu stronach granicy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u