Szkoła w Szybowicach ma swój sztandar

Autor: Opolski UW 2018-10-20 10:15:09
18 października 2018 r. był wielkim świętem dla społeczności Szybowic w powiecie prudnickim. Tamtejsza Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich otrzymała sztandar. W uroczystości uczestniczyła poseł Katarzyna Czochara, Wojewoda Opolski Adrian Czubak, władze lokalne i wielu zaproszonych gości.

Rano kolumna uczniów wraz ze swoimi opiekunami, prowadzona przez poczet sztandarowy, przeszła ze szkoły do kościoła na mszę świętą, w trakcie której sztandar został poświęcony. Po mszy świętej cała kolumna przemaszerowała do szkoły, do odświętnie udekorowanej auli. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru pocztowi składającemu się z uczniów. Następnie uczniowie złożyli na swój nowy sztandar ślubowanie.

Po ślubowaniu uczniowie odśpiewali hymn szkoły, którym jest pieśń do tekstu Artura Oppmana „Orlątko”.

Po zakończeniu oficjalnej ceremonii, uczniowie zaprezentowali specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Na program składała się prezentacja wybranych Orląt Lwowskich – uczniowie przedstawili krótko ich historię, a w tym czasie na ekranie oglądać można było fotografię danej postaci. Uczniowie zaprezentowali też patriotyczne piosenki i wiersze związane z mottem sztandaru Bóg – Honor – Ojczyzna oraz ze Lwowem. Te występy urozmaicone były wyświetlanymi fotografiami Lwowa. Zebrani mogli też podziwiać tańce prezentowane przez młodych tancerzy.

Po występie artystycznym poseł Katarzyna Czochara, a następnie wojewoda Adrian Czubak wręczyli nagrody zwycięzcom konkursów szkolnych.

W swoim wystąpieniu Wojewoda Opolski wyraził uznanie dyrektorowi Franciszkowi Dendewiczowi i gronu nauczycielskiemu za szerzenie w ich szkole wartości patriotycznych. Pogratulował uczniom pięknego występu i złożył im podziękowania za ich zaangażowanie.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u