TYMCZASOWY ARESZT DLA CZŁONKÓW ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ ZAJMUJĄCEJ SIĘ PRANIEM PIENIĘDZY

Autor: mat prasowe MSWiA 2018-10-27 09:30:56
Krakowscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się praniem pieniędzy. Sprawcy zakładali w Polsce rachunki bankowe, na które wpływały z zagranicy środki pieniężne, pochodzące z przestępstw.

Przestępczy proceder ujawnili funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Krakowie przy wsparciu policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W wyniku żmudnej pracy, rozpracowali mechanizm działania szajki, a kilka dni temu zatrzymali trzech „biznesmenów”.

Członkami zorganizowanej grupy przestępczej okazali się obywatele Ukrainy w wieku od 21 do 34 lat, którzy od kilku lat legalnie przebywają i pracują w Polsce. Żaden nie posiadał przeszłości kryminalnej. Prym w grupie wiódł 34-latek. To on zlecał pozostałym zakładanie w polskich placówkach finansowych rachunków, na które to z zagranicy wpływały pieniądze pochodzące z przestępstw.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu pranie pieniędzy, pochodzących z przestępstw (art. 299 §1 KK w zw. z art.12KK w zw. z art. §1 KK).

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków-Śródmieście Zachód, sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzą policjanci Wydziału PG KMP w Krakowie. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u