Wybitny aktor odznaczony medalem Gloria Artis

Autor: Kujawsko-Pomorski UW 2018-10-31 08:48:19
Dziś (26 października) w Urzędzie Wojewódzkim srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis został odznaczony wybitny bydgoski aktor teatralny, znany m.in. z filmu Bohater Roku pan Mieczysław Franaszek. Medal wręczył mu gospodarz miejsca wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Po uroczystości odbyło się posiedzenie Zespołu Doradczego Niepodległa.

Mieczysław Franaszek w towarzystwie swoich bliskich oraz przyjaciół odebrał medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Decyzje o uhonorowaniu Aktora podjął wicepremier Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

Mikołaj Bogdanowicz dziękował i gratulował laureatowi za zaangażowanie.

Pan Mieczysław Franaszek całą swoją karierą zawodową bardzo sobie zapracował na to odznaczenie. Dziękuję za to, że upiększa Pan uroczystości patriotyczne, które organizujemy. Cieszę się, że mogłem poznać tak oddaną sprawie osobę jak pan Mieczysław - powiedział Wojewoda.

Aktor nie krył wzruszenia i zwrócił uwagę na ważny aspekt jego pracy.

Jestem bardzo wzruszony, ponieważ to szczególne odznaczenie. Jest ono dowodem zauważenia czyjejś pracy. Mój zawód jest interesujący, bo zatrzymuje wiek. Oglądając ostatnio film z moim udziałem, zobaczyłem siebie i lata się cofnęły. Przyjemność uprawiania aktorstwa to jest czarodziejskość zatrzymania się w czasie - mówił Franaszek.

Po uroczystości odznaczenia obradował Zespół Doradczy „Niepodległa”, któremu przewodniczy prof. Wojciech Polak.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u