Księga Pamiątkowa z okazji stulecia niepodległości

Autor: Lubuski UW 2018-11-02 08:48:13
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak złożył wpis do księgi pamiątkowej w ramach akcji organizowanej przez 230 Gorzowską Drużynę Harcerzy „Rysie” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

230 Gorzowska Drużyna Harcerzy „Rysie” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuje akcję zbierania podpisów do Księgi Pamiątkowej. Zamieszczona w niej Deklaracja Gorzowian jest wyrazem radości z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podpisy, oprawione w formie księgi pamiątkowej, zostaną złożone w kapsule czasu, która będzie umieszczona na wieży katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak umieścił swój wpis w księdze dziękując harcerzowi Gabrielowi Dołędze z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerzy im. Andrzeja Romockiego "Morro" za możliwość dołączenia do tak pięknej inicjatywy.

Poniżej Deklaracja Mieszkańców Miasta Gorzowa Wielkopolskiego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. My, Mieszkańcy Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, chcielibyśmy w sposób szczególny wyrazić wielką radość, jaka płynie z tego ważnego dla Rzeczypospolitej wydarzenia. Niezwykle cieszymy się, że możemy przyłączyć się do obchodów tego ogólnonarodowego święta i jednocześnie radujemy się, iż w 100 lat po pamiętnych wydarzeniach roku 1918 możemy żyć w wolnej, silnej Ojczyźnie.

Historia nie była w ciągu tego wieku dla nas łaskawa, jednak w ostatnich dziesięcioleciach przed Polską ponownie rozciągnęły się perspektywy spokojnego rozwoju. W tym ważnym roku 2018 chcemy skupić się nie tylko na historii i upamiętnianiu przeszłości naszego kraju. Naszym celem jest myślenie o przyszłości Rzeczypospolitej.

Wyrażając radość z wydarzeń sprzed 100 lat zapewniamy o naszej woli służby Państwu Polskiemu, a także naszemu społeczeństwu – zaczynając od wszelakich działań na rzecz naszych społeczności lokalnych. Mając w pamięci, iż „Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli” chcemy nadal rozwijać naszą Ojczyznę, dążąc do jeszcze lepszego wypełnienia marzeń naszych przodków o silnej Polsce. Mamy nadzieję, że poprzez nasze starania będziemy w stanie walnie przyczynić się do rozwoju naszego społeczeństwa i tym samym współczesnej Polski.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u