Regionalne Dni Lasu w Radomiu

Autor: Mazowiecki UW 2018-11-07 09:20:11
We wtorek w Radomiu odbyły się Regionalne Dni Lasu, będące jednocześnie głównymi, organizowanymi przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu, obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczył Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz.

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się w południe nabożeństwem w kościele Świętej Rodziny w Radomiu. Mszy św. przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Henryk Tomasik. Z kościoła uczestnicy przejechali do Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, gdzie odbyła się konferencja "Lasy i leśnicy radomskiej dyrekcji Lasów Państwowych przez 100 lat niepodległości".

Poza licznymi wystąpieniami zaproszonych na konferencję gości uczestnicy wydarzenia obejrzeli również film opowiadający historię leśnictwa państwowego na terenie regionu radomskiego. Podczas konferencji zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych leśników.

Po raz pierwszy odbyło się również uroczyste ślubowanie do Służby Leśnej. Imprezę uświetniły występy artystyczne w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu.

Tego samego dnia o godz. 16.30 w budynku Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odsłonięta została tablica poświęcona pamięci Jana Dunina-Markiewicza, dyrektora radomskiej RDLP w latach 1934-1939 i budowniczego obecnej siedziby radomskiej dyrekcji lasów. Ponieważ Jan Dunin-Markiewicz był również dyrektorem lasów we Lwowie na uroczystość zaproszeni zostali również lwowscy leśnicy.

W obchodach uczestniczyli m.in.: dr inż. Andrzej Matysiak, Dyrektor RDLP w Radomiu; prof. dr. hab. Marek Wierzbicki z Instytutu Pamięci Narodowej, Anatolij Dejneka, Dyrektor Generalny Lwowskiego Regionalnego Departamentu Leśnictwa, leśnicy z regionu radomskiego oraz delegacja leśników ze Lwowa.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u