RADZIEJOWSCY POLICJANCI WYTROPILI INTERNETOWĄ OSZUSTKĘ

Autor: mat prasowe MSWiA 2018-11-14 09:03:17
32 zarzuty oszustw to efekt kilkumiesięcznej pracy radziejowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podejrzana to 26-latka, która oferowała fikcyjny towar i oszukała kilkadziesiąt osób z całej Polski.

Policjanci Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą radziejowskiej komendy ustalili 26-latkę z pow. inowrocławskiego, która zajmowała się oszustwami w Internecie. Jak ustalono, kobieta od kwietna do sierpnia oferowała do sprzedaży na portalach aukcyjnych różne towary, w większości artykuły dla dzieci po okazyjnych cenach. Sprawczyni w rzeczywistości nie posiadała tych rzeczy, a do sieci wstawiała fikcyjne zdjęcia. Kupujący przelewali na jej konto pieniądze, jednak nigdy nie otrzymali zamówionych przedmiotów.

Od chwili, gdy radziejowscy śledczy otrzymali pierwsze zgłoszenie o oszustwie prowadzili żmudne czynności, gromadzili materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków. W ten sposób dotarli do 26-latki z pow. inowrocławskiego, sprawczyni całego procederu. Okazało się, że oszukała 32 osoby z całej Polski, zarabiając na tym ponad 10 tys. złotych. Kobieta już usłyszała zarzuty, przyznała się do popełnionych czynów. Policjanci odzyskali również większość nielegalnie zdobytych pieniędzy, które sprawczyni zwróciła pokrzywdzonym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u