Pilski szpital z rządowym dofinansowaniem na sprzęt

Autor: Wielkopolski UW 2018-11-20 10:00:27
Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann podpisał z władzami powiatu pilskiego umowę na udzielenie Szpitalowi Specjalistycznemu w Pile dotacji z rezerwy budżetowej na zakup wyposażenia. Dzięki rządowym środkom nowy sprzęt otrzymają Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz Oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu.

Do podpisania umowy doszło w Delegaturze Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Powiat pilski reprezentowali starosta Eligiusz Komarowski, członek Zarządu Powiatu Przemysław Pochylski oraz skarbnik Tomasz Pawłowski. W ramach umowy samorząd otrzyma 1 592 000,00 zł na realizację zadania pn. „Dofinansowanie kosztów wyposażenia Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii i Oddziału Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica”. Wkład własny samorządu wynosi 398 000 złotych.

Inwestycja przewiduje zakup i uruchomienie między innymi 8 respiratorów stacjonarnych, przenośnego aparatu USG, aparatu do ciągłego leczenia nerkozastępczego czy 10 specjalistycznych łóżek z materacem przeciwodleżynowym.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u