Creteil pod Paryżem – Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków

Autor: mat prasowe MSWiA/mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP 2018-11-22 08:54:35
Dużym sukcesem polskich strażaków zakończył się Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków, który odbył się 17 listopada 2018 r. w miejscowości Creteil pod Paryżem.

W 37. edycji zawodów, wystartowało prawie 500 strażaków z całej Europy, w tym 6-osobowa reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej.

Organizatorzy przygotowali bardzo trudną, zróżnicowaną, przełajową trasę o długości ok. 18,5 km, którą wytyczono, wykorzystując każde napotkane wzniesienie, aby jeszcze bardziej utrudnić zawodnikom zadanie dotarcia do mety.

Polscy strażacy poradzili sobie znakomicie, w komplecie meldując się na mecie w pierwszej dziesiątce. Najlepszym spośród naszych reprezentantów był mł. asp. Bartłomiej Przedwojewski (KM PSP Wrocław), który stanął na drugim stopniu podium. Niestety nie udało mu się zwyciężyć w tych zawodach po raz trzeci z rzędu, gdyż musiał uznać wyższość strażaka z Portugalii – Hugo Daniela Santosa. Trzecie miejsce zajął zawodnik gospodarzy – Geoffrey Poly, reprezentujący Brygadę Paryską.

Miejsca pozostałych reprezentantów Polski w klasyfikacji generalnej:

5. st. kpt. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów – zajął 3 miejsce w klasyfikacji zawodników międzynarodowych,

6. asp. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź,

8. str. Łukasz Ludkiewicz, KP PSP Zgorzelec,

9. asp. Maciej Dawidziuk, KM PSP Jelenia Góra,

10. asp. Tomasz Musiał, KM PSP Leszno.

Tak wyśmienite wyniki indywidualne dały polskiej reprezentacji bezapelacyjne zwycięstwo w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zawodów.

Tegoroczny sezon startowy dla najlepszych polskich strażaków-biegaczy obfituje w wyjątkowe sukcesy sportowe, gdyż tym znakomitym występem nasi reprezentanci potwierdzili zdobyty w tym roku we Włoszech tytuł Drużynowych Mistrzów Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.