Grali dla Niepodległej w Kielcach

Autor: Świętokrzyski UW 2018-11-27 09:10:18
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda Agata Wojtyszek zaprosiła uczniów świętokrzyskich szkół do udziału w Wielkim Świętokrzyskim Quizie Historycznym „Gramy dla Niepodległej”.

W quizie wzięło udział blisko 300 uczestników. Zadaniem uczniów, rywalizujących w czteroosobowych zespołach, było udzielenie poprawnych odpowiedzi na historyczne pytania zadawane przez prowadzącego.

Quiz miał na celu przybliżenie młodym ludziom, jak ważna jest działalność na rzecz polskiej pamięci historycznej oraz dbałość o symbolikę narodową i utożsamianie się ze swoją Ojczyzną. Poruszana w quizie tematyka przede wszystkim nawiązywała do walk Polaków o niepodległość oraz ukazała uczestnikom, jak trudna była droga naszych rodaków do wolności i niezależności. Pomiędzy pytaniami uczestnicy mogli również obejrzeć krótkie patriotyczne filmy oraz poznać wiele historycznych faktów przedstawionych w niecodzienny sposób.

Laureatami Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” zostali:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 9 im. A. Dygasińskiego w Kielcach.

II miejsce: Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Bohaterów Warszawy w Kielcach.

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gnojnie.

Trzy zwycięskie zespoły otrzymały nagrody w postaci sprzętu multimedialnego tj.: tablety, głośniki bezprzewodowe, słuchawki czy kamerki sportowe. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali również Patriotyczną Grę Planszową „Droga do Niepodległości – Szlakiem I Kompanii Kadrowej” wydaną przez wojewodę Agatę Wojtyszek z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

© 2018 Super-Polska.pl stat4u