Haller patronem straży granicznej

Autor: Pomorski UW 2018-12-02 10:20:40
Placówka Morskiego Oddziału Straży Granicznej we Władysławowie od dziś nosi imię generała Józefa Hallera. W uroczystości, podczas której odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą dowódcy Błękitnej armii, uczestniczył Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

Tak jak imię marszałka Józefa Piłsudskiego na wieki związane jest z rokiem 1918 , tak imię Józefa Hallera związane jest z odzyskaniem niepodległości tu, na ziemi pomorskiej. To on w 1920 roku przyniósł nam suwerenność, wolność, niepodległość. Wiele miesięcy trzeba było czekać na ten moment, na te zaślubiny Polski z morzem – mówił wojewoda.

Placówka Straży Granicznej we Władysławowie obejmuje obszar morskich przejść granicznych Władysławowo, Jastarnia, Hel i Łeba oraz obszar powiatu puckiego, wejherowskiego i lęborskiego. W strefie nadgranicznej położone są gminy: Kosakowo, Puck, Hel, Jastarnia, Władysławowo, Krokowa, Łeba, Wicko, Choczewo, Gniewino, Nowa Wieś Lęborska, Łęczyce, Wejherowo, Wejherowo (m.), Reda, Rumia, Szemud. Obsługuje morskie przejścia graniczne: Władysławowo, Jastarnia, Hel i Łeba

© 2018 Super-Polska.pl stat4u