Barbórka 2018 w Gorzowie

Autor: Lubuski UW 2018-12-04 08:34:00
Pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa sp.z o.o. Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim świętowali Barbórkę. W uroczystościach uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Jak co roku, obchodzony jest dzień świętej Barbary - patronki górników, naftowców i gazowników. Jest to również święto pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa. Do uczczenia tego dnia zaproszony został Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

– Bardzo się cieszę, że jako wojewoda, przedstawiciel rządu Pana premiera Mateusza Morawieckiego, mogę dzisiaj być z Państwem w tym wyjątkowym czasie stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. To wyjątkowe święto i chcemy w tym roku w sposób szczególny być wdzięczni wszystkim naszym rodakom, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Żyjemy w wolnej Polsce i dzisiaj ten wymiar patriotyzmu jest trochę inny. Tym wymiarem jest między innymi to, aby uczciwie i dobrze pracować, aby nasza Ojczyzna mogła się rozwijać. Cieszę się, że mogę być uczestnikiem rządu, który buduje Polskę dostrzegającą każdego obywatela, i która ma być fundamentem silnej gospodarki. I tu jest Państwa ogromna rola – podkreślił Wojewoda Lubuski.

– Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział politykę zrównoważonego rozwoju dla całej naszej ojczyzny. Chcemy budować gospodarkę nowoczesną i innowacyjną. Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że głównym celem strategii rozwoju energetyki jest w okresie do 2022 roku sprawienie, że 90% rodaków będzie mogło korzystać z gazu. To jest ogromne wyzwanie, które może się zrealizować tylko i wyłącznie dzięki Państwu - Państwa profesjonalizmowi, wielkiemu zaangażowaniu i oddaniu. Wierzę, że w naszym województwie to zadanie również zostanie dobrze wykonane – powiedział wojewoda Władysław Dajczak przekazując podziękowania i słowa uznania zebranym pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa.

Podczas uroczystości Dyrektor Oddziału w Gorzowie Wielkopolskim Mariusz Korabiowski wręczył pracownikom odznaczenia i wyróżnienia branżowe:

Odznaki „Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa" - wyróżnienie pracowników, którzy swoją pracą zawodową i społeczną położyli znaczne zasługi dla rozwoju górnictwa naftowego i gazownictwa w kraju i stali się wzorem godnym do naśladowania. Stopnie górnicze „Inżynier Górniczy I Stopnia” oraz „Górnik III Stopnia” Odznaki honorowe „Zasłużony dla Polskiej Spółki Gazownictwa” Pamiątki z okazji 25 lat zakładowego stażu pracy

Uroczysta akademia zwieńczona została występem uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. J Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u