Droga S3 Zielona Góra – Niedoradz gotowa

Autor: Lubuski UW 2018-12-07 09:07:21
Droga ekspresowa S3, na odcinku Zielona Góra Północ – Niedoradz została oddana do ruchu. W uroczystości otwarcia nowo wybudowanego fragmentu trasy S3 uczestniczył Marek Chodkiewicz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

W ramach zakończonej inwestycji powstała druga jezdnia drogi o długości 13,3 km. Oprócz budowy nowej jezdni wymieniono również nawierzchnię na już istniejącej i dostosowano ją do odpowiednich parametrów ruchu. Koszt budowy to 211 mln zł. W ramach inwestycji wykonano także łącznik o długości 1,5 km, który połączył węzeł Zielona Góra Północ na S3 z rondem na drodze 282 (ul. Szosa Kisielińska) na wysokości Osiedla Pomorskiego. Koszt jego budowy pokryły po połowie Miasto Zielona Góra i GDDKiA.

- Dobre drogi, to bezpieczeństwo, komfort i rozwój gospodarczy naszego województwa. Dlatego cieszymy się, że kolejny, ważny odcinek S3 został oddany do ruchu – zauważył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak na uroczystości otwarcia nowego odcinka S3. Oddana do użytku nowoczesna, dwujezdniowa droga o długości ponad 13 km to następny etap inwestycji w kierunku Bolkowa. Dziękuję za determinację w działaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze – pogratulował Wojewoda Lubuski.

Odcinek S3 Niedoradz – Nowa Sól jest jeszcze w budowie. Ostatnie prace trwają na 17-kilometrowym jej fragmencie. Wszystko wskazuje na to, że zostanie oddany do użytku w grudniu. Wtedy jedynym wąskim gardłem na lubuskim odcinku drogi ekspresowej będzie most w Cigacicach. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, nowa przeprawa przez Odrę będzie gotowa latem 2019 r.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u