Sympozjum o biskupie Władysławie Goralu. „Był wzorem i autorytetem”

Autor: Lubelski UW 2018-12-10 08:40:45
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek otworzył sympozjum z okazji 120. rocznicy urodzin i 80. rocznicy święceń biskupich bł. bp. Władysława Gorala. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Katedrę Świata Hiszpańskiego działającą przy Instytucie Historii KUL. Wojewoda wygłosił również wykład inauguracyjny pt. „Aspekty prawne w nauczaniu ks. dra Władysława Gorala”.

– Mamy wielkie szczęście i łaskę od Pana Boga, że możemy żyć tu, w tym miejscu na ziemi, po której chodził błogosławiony biskup, gdzie nauczał i pełnił swoją biskupią posługę – powiedział podczas otwarcia sympozjum Przemysław Czarnek. – Zawsze trzeba sobie przypominać o tym, że ta jego posługa, nauczanie, jego ogromne dokonania i droga do świętości nie jest znana powszechnie. Dlatego tym bardziej dziękuję, że zorganizowaliście państwo to sympozjum. To jest jeden z elementów upowszechniania wiedzy o błogosławionym biskupie. Każde społeczeństwo potrzebuje autorytetów i wzorców. Takim właśnie autorytetem i wzorem do naśladowania jest błogosławiony biskup Goral.

Sympozjum towarzyszyły również: projekcja filmu dokumentalnego o bp. Goralu, autorstwa Szczepana Barczyka oraz koncert „Na żywot wieczny” w Filharmonii Lubelskiej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym wojewody lubelskiego.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u