Konferencja „Kultura i Tożsamość”

Autor: Lubelski UW 2018-12-12 09:38:24
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wziął udział w konferencji „Kultura i Tożsamość” organizowanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wydarzenie jest częścią cyklu „Polonia Restituta - Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości". W konferencji wzięło udział blisko 300 osób z całej Polski, w tym wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Trzeba za Janem Pawłem II przypomnieć, że każdą kulturę musimy odnieść przede wszystkim do człowieka, a dopiero w drugiej kolejności odnosić się do wytworów kultury. Przez kulturę bowiem człowiek bardziej jest, a to, kim jest, nie sprowadza się do tego, co posiada – mówił wicepremier Gowin.

Cykl naukowych konferencji "Polonia Restituta - Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości" organizuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. Obejmuje on 10 spotkań - w różnych ośrodkach akademickich Polski - poświęconych kluczowym zagadnieniom szeroko rozumianego życia publicznego, gospodarczego, politycznego, społecznego i kulturalnego, m.in. problematykę rodziny, pracy, przedsiębiorczości, ekologii, solidarności społecznej, godności i sprawiedliwość społecznej. Cykl zakończy w lutym przyszłego roku międzynarodowy kongres w Krakowie na temat przyszłości Europy.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u