„Człowiek Orkiestra” uhonorowany Gloria Artis

Autor: Opolski UW 2018-12-12 09:41:32
Wiesław Pyzalski znany ze swojej działalności artystycznej m.in. na rzecz najmłodszych, otrzymał brązowy Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis, nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponad 43 lata na scenie i ponad 1700 występów w placówkach oświatowych we wszystkich województwach Polski. Mowa o Wieslawie Pyzalskim, zwanym „Człowiekiem Orkiestrą”, który 7 grudnia z rąk wicewojewody opolskiego Violetty Porowskiej, otrzymał brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Pochodzący z Praszki artysta jest twórcą muzyki, gdzie jeden wykonawca gra na żywo jednocześnie na kilku instrumentach np. ustami na kozobo, rękami na pianinie cyfrowym, dzwonkach, obiema nogami na perkusji. Ze swoją muzyką trafia zarówno do najmłodszych jak i nieco starszych. Występował w ponad 1700 placówkach oświatowych, przedszkolach oraz domach kultury. Jest popularyzatorem muzyki jazzowej, ludowej, filmowej, międzynarodowej, patriotycznej a nawet kolęd i poezji polskiej. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień i nagród, w tym m.in. jest laureatem Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zasługi dla Polskiej Kultury Muzycznej.

W uroczystym wręczeniu brązowego Medalu Zasłużony Kulturze - Gloria Artis, artyście towarzyszyła małżonka.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u