Spotkanie opłatkowe w Hospicjum Dobrego Samarytanina

Autor: Lubelski UW 2018-12-17 08:46:50
Życzenia i świąteczny nastrój towarzyszyły spotkaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej lubelskiego Hospicjum Dobrego Samarytanina. Na tradycyjnej wigilii zebrali się pracownicy i podopieczni placówki. W uroczystości uczestniczyli również m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, abp Stanisław Budzik, prezes zarządu Lubelskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych ks. prof. Mirosław Kalinowski oraz dyrektor generalna Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie Agata Grula.

Podczas uroczystości nie zabrakło serdecznych rozmów oraz bożonarodzeniowych życzeń. Zebrani przełamali się opłatkiem, symbolem zgody i pojednania.

Spotkanie stało się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju świąt Bożego Narodzenia, które niosą nadzieję. Było także wyrazem solidarności z ludźmi, zmagającymi się na co dzień z bólem i cierpieniem.

Hospicjum Dobrego Samarytanina obejmuje opieką chorych, zmagającymi się z chorobą nowotworową, u których istnieje konieczność zwalczania objawów związanych z postępem choroby. Opieka hospicyjna jest nieodpłatna.

Niosą ją lekarze, pielęgniarki, duchowny, psycholog, fizjoterapeuta, masażysta-rehabilitant, pracownik socjalny oraz odpowiednio przeszkoleni wolontariusze. Hospicjum Dobrego Samarytanina posiada 20 łóżek.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u