Spotkanie bożonarodzeniowe powiatu łukowskiego

Autor: Lubelski UW 2018-12-24 10:16:06
Na zaproszenie starosty łukowskiego Dariusza Szustka oraz wicestarosty Janusza Kozioła wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk wziął udział w spotkaniu opłatkowym powiatu łukowskiego. W spotkaniu uczestniczyli także poseł na sejm Sławomir Skwarek, radni powiatowi, wójtowie gmin, przestawicie służb mundurowych oraz pracownicy starostwa powiatowego.

Podczas uroczystości, zgromadzeni, zgodnie z polską tradycją, przełamali się opłatkiem oraz złożyli sobie wzajemnie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego nowego roku.

Podczas swojego przemówienia wicewojewoda podkreślił rangę świąt Bożego Narodzenia w polskiej tradycji oraz przypomniał o tajemnicy wcielenia Jezusa Chrystusa. - Piękna polska kolęda mówi prostą prawdę Bóg się rodzi moc truchleje, Pan niebiosów obnażony, ogień krzepnie, blask ciemnieje, ma granice nieskończony – w tych kilku prostych słowach jest ogromna radość, oto Bóg, ten który nie ma granic zostaje sprowadzony do małego dzieciątka i Ten, który jest ponad czasem ukazuje się w konkretnym miejscu i czasie.

Wicewojewoda podziękował za zaproszenie na uroczystość. - Jest mi niezmiernie mił,o że mogę uczestniczyć w spotkaniu opłatkowym tutaj na ziemi łukowskiej. Spotykamy się w niezwykłym czasie, kiedy Chrystus przyszedł do nas już ponad 2000 lat temu.

Robert Gmitruczuk złożył uczestnikom spotkania najlepsze życzenia na nadchodzące Boże Narodzenie.- Życzę państwu aby towarzyszyła wam radość, Boże błogosławieństwo, żebyście Państwo spędzali te wyjątkowe w naszej tradycji święta, w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny, żeby ta pamięć o tym, który zstąpił z Nieba, zstąpił żeby nas zbawić, było głównym przesłaniem – zakończył wicewojewoda.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u