Wigilijny Gorzów

Autor: Lubuski UW 2018-12-24 10:25:43
Kolejny raz przed świętami Bożego Narodzenia w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się Miejska Wigilia. Niech nasze serca i rodziny wypełnią pokój i miłość płynące z betlejemskiej stajenki – podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

W deszczowy wieczór gorzowianie licznie przybyli na Miejską Wigilię zorganizowaną na Kwadracie, by podzielić się opłatkiem i wymienić serdeczne życzenia. Z mieszkańcami spotkali w tym czasie m.in. ks. biskup Tadeusz Lityński, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz przedstawiciele Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z Prezydentem Jackiem Wójcickim.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak życzył gorzowianom świąt spędzonych w atmosferze pokoju i miłości: – Polskie Święta Bożego Narodzenia to piękny i wyjątkowy czas. Życzę wszystkim wielu rodzinnych spotkań. Niech nasze serca i rodziny wypełnią pokój i miłość płynące z betlejemskiej stajenki– powiedział w czasie miejskiej Wigilii wojewoda Władysław Dajczak podkreślając, że dla rodzącego się Dzieciątka wszyscy ludzie są równi i tak samo ważni.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Kwadracie w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczął się 19 grudnia. Świąteczne pyszności, ozdoby, pomysły na prezenty jak również występy artystów oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych trwały do 21 grudnia. Jarmark zakończyło kolędowanie na jazzowo w Jazz Clubie pod Filarami.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u