Droga ekspresowa S7: zezwolenia Wojewody na realizację odcinka C

Autor: Mazowiecki UW 2019-01-02 08:55:34
Wojewoda Mazowiecki 21 grudnia br. wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ponad 2,7 km, a 27 grudnia br. na kolejne 2,3 km fragmentu południowego wylotu trasy S7 Warszawa - Grójec. Obu decyzjom nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa południowego wylotu trasy S7 Warszawa – Grójec o łącznej długości ok. 29 km, została podzielona na trzy odcinki: A - odcinek od w. Lotnisko (bez węzła) do w. Lesznowola (z węzłem), długości ok. 6,64 km; B - odcinek od w. Lesznowola (bez węzła) do w. Tarczyn Północ (z węzłem), długości ok. 14,8 km oraz C - odcinek od w. Tarczyn Północ (bez węzła) do początku obwodnicy Grójca, długości ok. 7,9 km.

Projekt budowlany i zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dotyczą odcinka C, który z kolei podzielony jest na 4 zadania.

Pierwsza decyzja Wojewody Mazowieckiego z 13 listopada 2018r. obejmuje zadanie nr 4 o długości ok. 1 km. Druga decyzja z 21 grudnia 2018r. dotyczy zadania 2 o długości ok. 2,7 km natomiast decyzja podpisana 27 grudnia 2018r. zakłada budowę 2,3 km odcinka w zakresie zadania 1. Dla pozostałego odcinka o długości ok. 2 km (zadanie 3) prowadzone jest postępowanie administracyjne.

Projektowana trasa w przeważającej części prowadzona jest całkowicie nowym korytarzem. W ramach tej inwestycji przewiduje się budowę drogi ekspresowej o długości ok. 29 km, budowę równoległych dróg lokalnych i dojazdowych oraz przebudowę odcinków istniejących dróg publicznych. Wybudowane zostaną urządzenia ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja drogi ekspresowej S7 jest inwestycją o znaczeniu europejskim, wpisującym się w tranzytowy układ dróg. Inwestycja wpłynie na skrócenie czasu podróży oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu.

Wojewoda wydaje decyzję ZRID na podstawie art. 35 prawa budowlanego, sprawdzając m.in.:

zgodność projektu budowlanego z wymaganiami ochrony środowiska (w szczególności określonymi w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i postanowieniem uzgadniającym warunki realizacji inwestycji),

zgodność projektu zagospodarowania działki lub terenu z przepisami, w tym techniczno-budowlanymi, kompletność projektu budowlanego i posiadanie wymaganych opinii, uzgodnień, pozwoleń i sprawdzeń.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u