Strażacy z Wadowic uratowali psa

Autor: mat prasowe MSWiA 2019-01-05 08:42:02
3 stycznia 2019 roku do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wpłynęło zgłoszenie o psie uwięzionym w rurze kanalizacji burzowej. Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zdarzenia siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach (pojazdy typu GBARt i SLOp) oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lanckoronie (samochód typu GBARt).

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ratownicy usłyszeli skomlenie psa dobiegające z rury o średnicy 30 cm i długości około 25 metrów. Od właściciela zwierzęcia uzyskano informację, że pies zaginął w noc sylwestrową, uciekając w popłochu w czasie wystrzałów fajerwerków. Mimo trudności w określeniu dokładnej lokalizacji psa, wytypowano najbardziej prawdopodobne miejsce jego przebywania, w którym po odkopaniu fragmentu nawierzchni ziemnej wycięto otwór w rurze kanalizacyjnej.

Miejsce wykonania otworu okazało się trafne - w odległości okoł 40 cm od otworu odnaleziono zziębniętego i wystraszonego, ale jednocześnie wyjątkowo spokojnego psa. Zwierzę po wyjęciu z przewodu kanalizacyjnego przekazano właścicielowi.

Opracowanie: st. kpt. Bartłomiej Kowalski i mł. bryg. Jacek Kolber, KP PSP w Wadowicach Zdjęcia: st. kpt. Bartłomiej Kowalski i asp. Kamil Guguła, KP PSP w Wadowicach

© 2018 Super-Polska.pl stat4u