Rocznica śmierci Romana Dmowskiego

Autor: Opolski UW 2019-01-07 07:42:11
Równo 80 lat od śmierci Romana Dmowskiego, 2 stycznia wicewojewoda opolski Violetta Porowska oraz młodzież, uczcili pamięć jednego z ojców niepodległości.

2 stycznia 2019 r. Violetta Porowska oraz przedstawiciele Forum Młodych PiS w regionie, złożyli kwiaty oraz zapalili symboliczny znicz pod muralem Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego z podobizną m.in. Romana Dmowskiego.

- Młodzi ludzie przyszli i powiedzieli, że w taki szczególny sposób chcą uczcić tę ważną datę dla Polaków, dla Romana Dmowskiego, jednego z architektów polskiej niepodległości. Bez jego poświęcenia, bez jego wiary w to, że trzeba, że się da, nie mielibyśmy dzisiaj pięknej, suwerennej, niepodległej, mocnej i silnej Polski - komentuje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

- Postać wybitna, nietuzinkowa, polityk, który przecież był i ministrem spraw zagranicznych, był delegatem Polski na konferencji paryskiej w 1919 roku, jak również sygnatariuszem traktatu wersalskiego z ramienia Polski - mówi Marko Markowski, przewodniczący Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim.

Przypomnijmy, że Roman Dmowski był założycielem Narodowej Demokracji. Zmarł 2 stycznia 1939 w Drozdowie (woj. podlaskie)

© 2018 Super-Polska.pl stat4u