Spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego

Autor: Lubuski UW 2019-01-08 08:12:06
Głównym celem naszego działania jest to, abyśmy wspólnie tworzyli dobro dla mieszkańców województwa lubuskiego – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas noworocznego spotkania z przedstawicielami samorządu terytorialnego, lubuskimi parlamentarzystami, przedstawicielami administracji zespolonej i niezespolonej oraz pracodawcami.

Po raz czwarty odbyło się spotkanie noworoczne Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z przedstawicielami samorządu terytorialnego, lubuskimi parlamentarzystami, przedstawicielami administracji zespolonej i niezespolonej oraz pracodawcami. W czasie spotkania wojewoda podkreślił, że kontakty z samorządowcami są bardzo ważne dla przedstawiciela Rządu w województwie.

- To dzięki samorządowcom realizujemy wszystkie ustawy, które rząd przeprowadza przez parlament. W zeszłym roku mieliśmy przykład wielu takich ustaw, których nie wdrożylibyśmy tak sprawnie gdyby nie było doskonałej współpracy z samorządami. Głównym celem naszego działania jest to, abyśmy wspólnie tworzyli dobro dla mieszkańców województwa lubuskiego. I właśnie dobra współpraca wojewody i samorządów zdecydowanie ułatwia osiąganie celów, które służyć mają mieszkańcom naszego regionu – mówił Wojewoda Lubuski.

- Chciałem, aby dzisiejsze spotkanie przebiegało w świątecznej atmosferze, abyśmy mogli się ucieszyć wspólną obecnością, złożyć sobie życzenia, porozmawiać o planach, które przed nami na ten wspólny rok. Pomyślne kontakty administracji samorządowej z administracją rządową procentują dla ludzi dobrem, a przecież to jest głównym celem każdej władzy. Wszystkie rozwiązania, które wprowadzamy, mają służyć ludziom – podkreślił wojewoda dziękując samorządowcom za dotychczasową współpracę i wyraził nadzieję, że dalsze kontakty będą owocne i równie dobre.

Obecny podczas spotkania ks. biskup Tadeusz Lityński życzył zebranym, by ich pracy towarzyszyła prawda, by była najważniejszą wartością. Jak podkreślił: - To prawdzie poświęćcie swój czas i wysiłek tak by nieustannie ją odkrywać.

W imieniu parlamentarzystów Poseł Marek Ast pogratulował zebranym samorządowcom wygranych wyborów: - To Państwa wielki sukces, ale też wielkie zobowiązanie wobec mieszkańców gmin, powiatów i całego województwa. Myślę, że ten rok będzie okazją do rozmów o planach i zamierzeniach ustawodawcy. Chciałbym Państwu podziękować za kontakty, jakie utrzymywaliśmy w trakcie minionej kadencji. Dziękuję za Waszą pracę na rzecz lokalnych społeczności.

Samorządowcy o spotkaniu

W imieniu zebranych, Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki, podziękował za zorganizowanie spotkania oraz podkreślił priorytety, którymi kierują się samorządowcy - Dla samorządowców najważniejszy jest ten człowiek, z którym spotykamy się na co dzień. Niezależnie czy w małej gminie, czy w dużym mieście – na pierwszym miejscu jest mieszkaniec.

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Bledzew Małgorzata Musiałowska zwróciła uwagę na wagę współpracy samorządu z rządem - Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w takim spotkaniu i poznać nowych burmistrzów, prezydentów i wójtów. Jestem pozytywnie nastawiona do współpracy z rządem. Jako gmina chcemy wejść w projekty rządowe, które pomogą nam się rozwinąć. Obecnie bierzemy udział w szkoleniu „Maluch Plus”.

- W spotkaniu biorę udział po raz czwarty. Jest ono ważne bo otwiera nowy rok samorządowy, po wyborach. Jak co roku spodziewam się dobrych wrażeń i emocji. Na tych spotkaniach możemy wymienić poglądy, określamy cele na kolejny rok i możemy się zintegrować – powiedział Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia.

Zebrani goście wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu „Małych Gorzowiaków”, następnie przełamali się opłatkiem i złożyli sobie noworoczne życzenia.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u