Wadowicki Orszak Trzech Króli

Autor: Małopolski UW 2019-01-09 09:09:39
W Wadowicach odbyły się uroczystości z okazji Święta Objawienia Pańskiego. W wydarzeniu wzięli udział prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, wicepremier Beata Szydło oraz wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele Piotra Apostoła, której przewodniczył biskup Damian Muskus. Po mszy świętej uczestnicy – w uroczystym Orszaku Trzech Króli – przeszli wadowickimi ulicami na rynek. Tegoroczny pochód odbywał się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

– Chciałbym, żebyśmy zawsze tą wspólnotą pozostali, wspólnotą myślenia wzajemnie o sobie, wspólnotą bycia razem, wspólnotą rozumienia się nawzajem, bo to jest także istota Orszaku Trzech Króli, to jest także istota Święta Objawienia Pańskiego i Święta Trzech Króli – bycie razem, wspólnota – rodziny, ducha, wiary i tradycji – podkreślił podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Wszystkim zgromadzonym życzenia noworoczne złożyła również małżonka prezydenta, Agata Kornhauser-Duda:

– Życzymy Państwu wiary, która góry przenosi, nadziei, która nigdy nie gaśnie, i wiele, wiele miłości, która pochodzi od Bożego Dziecięcia. Do Siego Roku!

© 2018 Super-Polska.pl stat4u