Nowy mieszkaniec zoo - koczkodan górski

Autor: ZOO Wrocław 2019-01-13 09:32:45
W Boże Narodzenie – 25.12.2018 r., przyszedł na świat koczkodan górski, jedenaste młode urodzone we Wrocławiu. Zwierzęta te pochodzą z Afryki, ale bardzo dobrze zaaklimatyzowały się w Polsce i śnieżna zima przynosi im dużą radość

Chcemy ponownie zwrócić Państwa uwagę na problemy regionu, z którego te małpy pochodzą. Mowa o Demokratycznej Republice Konga i nielegalnym wydobyciu tantalu, który jest przyczyną krwawych walk między różnymi grupami interesu, wzrostu biedy lokalnych społeczności i degradacji środowiska. Populacje wielu gatunków zwierząt jak koczkodany górskie, okapi czy goryle drastycznie maleją. Dzieje się tak między innymi przez nas, naszą chęć posiadania nowszego telefonu, chociaż stary wciąż działa.

Ponownie namawiamy Państwa i Waszych czytelników, słuchaczy, widzów czy użytkowników, aby stary aparat oddać do recyklingu. W Punkcie Obsługi Klienta wrocławskiego zoo od dwóch lat znajduje się pojemnik, do którego zbieramy używane komórki. Z takiego działania płyną dwie korzyści, pieniądze za zutylizowane aparaty przekazane zostaną na wsparcie projektów ochrony gatunkowej zwierząt z Afryki, a odzyskane surowce zostaną wykorzystane powtórnie do produkcji nowych urządzeń.

© 2018 Super-Polska.pl stat4u